na úvodní stránku www.masazestrouhalova.cz

Ožehavé téma: Kavitace – bezpečí nebo hazard?

Kavitace je v posledních týdnech velmi diskutovaným tématem. Skutečně se jedná o revoluční metodu hubnutí nebo je to hazard se zdravím?

Co kavitace vlastně je?

Kavitace je jednou z možností v boji proti tukovým polštářům. Je dobrým nástrojem v rukou odborníka, který musí vědět, pro koho je takové ošetření vhodné a pro koho ne.

Kavitačním ošetřením dochází k rozpadu buněk působením ultrazvukových vln. UZ proniká jen do uvedené hloubky 2-5 cm a aplikuje se v místech, kde je vrstva tuku a svalu větší než 5 cm!

Na následném odstranění rozbitých tukových buněk se podílí i správný pitný režim, produkty jsou zpracovány v játrech a vyloučeny stolicí a močí. Zvýšená fyzická aktivita je nutnou součástí po ošetření, protože napomáhá drenáži i ke spalování rozbitých tukových buněk, brání jejich usazování v játrech a podkoží.

Bezpečná nebo nebezpečná?

„Kavitace je bezpečná, pokud ji provádí odborník, který také dokáže poradit další vhodné nebo i nutné postupy po ošetření, jakou jsou např. úprava životosprávy, pitného režimu a pohybové aktivity. Také sleduje úbytek tukové tkáně na bioimpedančním přístroji, acidobazickou rovnováhu nebo spolupracuje s odbornými lékaři“ říká paní Alena Strouhalová, majitelka Allness studia a kavitační lektorka.

„Odborník také neprovádí kavitaci za každou cenu a rozhodně se nesnaží získat klienta nejlevnější cenou, ale nabízí alternativy také pro ty, pro něž je kavitace nevhodná nebo dokonce zapovězená“ doplňuje MVDr. Miroslava Haisová, majitelka salonu Buď krásná.

Odborníci tedy, jako jeden z nejdůležitějších kroků před kavitací, považují úvodní pohovor ohledně absolutních i relativních kontraindikací.

Zákrok sám pak působí i jako psychologický lék, protože radost nad ztrátou každého centimetru je vždy pozitivní.

Jako vhodný doplněk v boji s nadbytečným množstvím tuku tuto metodu vidí i MUDr. Jaroslav Vavřínek. Oceňuje hlavně změnu v přístupu k životu a celkový přínos pro pacienty hlavně díky nutnosti úpravy pitného režimu.


-----------------------------------------------------------
publikováno v Horáckých novinách, březen 2011
Nejčastější výrazy, pod kterými nás hledáte: Masáže Třebíč, omlazení, galvanická žehlička, lifting obličeje, lifting, omlazení pleti, facelifting, neinvazivní lifting obličeje, maže v Třebíči, Allness, třebíč, kosmetika
Allness s.r.o.
Jihlavská brána 1/10 (vedle lékarny Bellis - býv. Oděva)
674 01 Třebíč
IČ: 063 86 458
M: +420 776 628 562
@: zc.manzes@ladorb
W: www.allness.cz
 
© 2010 - 2020 Allness s.r.o.
design: ENTERINVEST
vytvořil: DYNAMIC software