na úvodní stránku www.masazestrouhalova.cz

JAK SE POZNÁ DOBRÝ MASÉR ?

Dobře provedená masáž dovede tělo zbavit nepříjemných stavů, jakými jsou stres, únava nebo poruchy pohybového aparátu. Z velké části ovšem záleží na kvalitě poskytovaných služeb. Jak tedy pozna kvalitního maséra?


Pokud se podíváte na kvalitu vzdělání masérů ve světě, zjistíte, že být masérem a získat osvědčení není jednoduchou záležitostí. Například v USA trvá studium pět let a budoucí masér musí absolvovat několik set hodin praktických cvičení. V České republice tyto předpoklady v úrovni a délce studia splňují především fyzioterapeutové. Ale i masér s několikaletými zkušenostmi v oboru by měl umět zjistit, co klienta přicházejícího na masáž trápí a jakou technikou mu dokáže nejlépe pomoci.


I přes značný výběr masážních technik i přípravků se odborníci vesměs shodují v tom, že konečný výběr maséra je velmi individuální. Vztah mezi masérem a klientem je úzký, ne každému může konkrétní masér vyhovovat, i když vykonává svou práci dobře. Odborníci doporučují řídit se zdravým selským rozumem - zkusit si na nového maséra zjistit reference od známých a při návštěvě a masáži se řídit svými pocity.


Masáž má být příjemnou záležitostí a proto je důležitý již první dojem. Svou roli hraje vše, jak masér klienta osloví, jak jej přivítá, jak se bude klient v jeho přítomnosti cítit, jak vypadají prostory, kde jsou služby poskytovány. Pokud se masér na klienta skoro nepodívá, nechá jej ulehnout na masážní lehátko, aniž by se zeptal, co jej k němu přivádí, asi bude někde něco špatně. Z dobrého maséra hned při uvítání musí sršet pozitivní energie. Po prvních nezbytných formalitách by měl masér zjistit, co za ním klienta přivádí. Pokud jde o maséra zkušeného, sdělí klientovi, co by mohlo být příčinou potíží, popíše a případně ukáže, jaké partie svalů bude masírovat a upozorní, jak by se klient mohl po masáži cítit. Pokud něčemu nerozumíte nebo vám není jasné, nemějte strach se na cokoliv maséra zeptat.Správný masér vám vše rád zodpoví.


V místnosti, kde bude masáž prováděna, by mělo být klientovi příjemně. Teplota by neměla být příliš vysoká ani nízká. Masér by se měl klientovi po celou dobu masáže plně věnovat a ne někam odbíhat nebo si vyřizovat jiné náležitosti či dokonce jiné klienty. I během masáže je možné, aby masér popisoval, co právě dělá a jaká procedura bude následovat. Zde ovšem záleží na klientovi, jestli o takovýto popis stojí nebo se chce raději nechat unášet prováděnou masáží, případně relaxační hudbou. Pro toho, kdo je na masáži poprvé, může být komentář průběhu masáže uklidňující. Na konci masáže by měl masér také doporučit následnou léčebnou kúru, četnost masáží, cviky pro úpravu a pod.


Na vaši návštěvu se těší Lenka Brodská


Nejčastější výrazy, pod kterými nás hledáte: Masáže Třebíč, omlazení, galvanická žehlička, lifting obličeje, lifting, omlazení pleti, facelifting, neinvazivní lifting obličeje, maže v Třebíči, Allness, třebíč, kosmetika
Allness s.r.o.
Jihlavská brána 1/10 (vedle lékarny Bellis - býv. Oděva)
674 01 Třebíč
IČ: 063 86 458
M: +420 776 628 562
@: zc.manzes@ladorb
W: www.allness.cz
 
© 2010 - 2020 Allness s.r.o.
design: ENTERINVEST
vytvořil: DYNAMIC software